REKLAAM

KÜSIMUSTELE VASTAB UUDISTELUGEJA KERLI DELLO

SELLEL KORRAL AJASIME JUTTU KERLI DELLOGA, KEDA SAAB PEAAEGU IGAL HOMMIKUL TEREVISIOONIS UUDISEID LUGEMAS NÄHA. UURISIME, KAS ENNE TELEREVISIOONI SAATESSE MINEMIST KERLI SÜÜA KA JÕUAB. Kerli Dello1

 
Nimi: KERLI DELLO
Amet: RAADIO- JA TELEAJAKIRJANIK
Lapsed: KAKS TÜTART, KETLIN JA GERRI-GRETE 
 
Kas Teile meeldib süüa teha?
Mulle meeldib väga süüa teha. Meie peres on tavaliselt kahekäiguline õhtusöök. Ikka midagi magusat ka!

Mis oli Teie lemmik magustoit lapsena?
Lapsena ei meedinud mulle üldse saiavorm. Praegu ka ei meeldi, aga ma armastasin õunapüreed vahukoorega. See kõlab võibolla kummaliselt, aga sellist asja müüdi purkides. Praegu vist müüakse ka, aga see on beebide toit. Ükskord oli koolis taldrikutes magustoit, kõik arvasid, et see on leivasupp ja keegi eriti ei söönud. Ma maitsesin, leivasupp pole iseenesest halb kui seal pole rosinaid. Ja oh ime! See ei olnud leivasupp, oli hoopis õunapüree. Ma ei unusta kunagi seda maitset ja ühte popitamise tundi, sest ma sõin peaaegu kogu kalssi magustoidud ära.

Mis on Teie lemmik toit praegu?
Praegu mulle meeldivad merest püütud elukad. Krevetid, kala, karbikesed. Ma võin kolm korda päevas kala süüa. Hommikuks sprotisaia, lõunaks kalasuppi ja õhtuks mõnus küpstetatud kala. Teen tihti värskeid salateid. See on kuidagi moodne, aga ka maitsev. Samas võin endale praadida kaks viilu leiba, kaks viilu sinki ja ühe muna sinna otsa. Majoneesi-hapukoorekastmega maitseb see mulle imeliselt.
 
Kes õpetas Teile söögi tegemist?
Ma ei mäleta, et keegi oleks päriselt õpetanud. Ema ja vanaemade kõrvalt õppisin. Kui ei osanud, küsisin.
 
Kas teete tihti koos lastega süüa?
Koos lastega ei tee. Me ei mahu ühte kööki ära. Ja seda mitte sellepärast, et köök väga väike oleks, ma lihtsalt ei talu kui palju neil musti nõusid tekib ja hakkan koristama. Siis teeme hoopis nii, et mõnikord teevad nemad süüa ja mõnikord mina. Tavaliselt ikka peab ema tegema.
 
Mis on Teie laste kõige lemmikumad toitud olnud?
Meie pere lastele meeldivad peenes keeles öelduna pastaroad, aga tegelikult makaronid, ahjukartulid lihaga, aga ka ühepajatoit ja värsked salatid. Noh, keegi ei ütle ära mõnest mahlasest burgerist, aga pigem teeme me neid kodus ise ja paneme sinna vahele mida süda tahab.
 
Paljud lapsed on tänapäeval väga valivad toidu suhtes, kas Teie lastel on ka mõned asjad, mida nad kindlasti ei söö?
Nad ei söö punast peeti ja kumbki ei joo keefiri. Neid ma pean sööma siis kui neid kodus ei ole.
 
Kas Teil on ka mõni salanipp, kuidas panna lapsi sööma neid kasulikke asju, mida nad muidu süüa väga ei tahaks?
Väiksemana nad teatasid, et nad ei söö kala. Kui siis ainult lõhet. Aga küüslaugu ja võiga valmistatud haug maitseb väga hästi kui öelda, et see on lõhe. Nüüd neid enam sellega muidugi ei peta, nad on natuke suuremad ja täitsa targad tüdrukud.
 
Kas söögi tegemisel kasutate palju retseptiraamatute abi või otsite ideid internetist?
Üldiselt ei kasuta raamatuid ega netti. Kui on midagi väga uut ja udupeent, mida ma teha ei oska, siis internett on abiks ikka, aga ma pigem katsetan.
 
Mis toiduained peaksid olema kindlasti iga päev toidulaual?
Meie laual on iga päev kindlasti piimatooted (kohukesed, joguRt, kohupiim) ja puuviljad. Viimaseid on hea ka koolikotti pista ja need võivad teinekordki päeva päästa.
 
Mis on Teie pere lemmik hommikusöök?
Kuna mina hommikuti nädala sees kodus ei ole, siis ma ei saa terve perega hommikusööki süüa. Tüdrukud teevad putru, kolivad sellega elutuppa, vaatavad mind telekast ära ja lasevad jalga. Nädalavahetustel armastame sooje ahjuvõileibu või pannkooke. Aga need pole niisama pannkoogid- seal on peal kindlasti jäätist, marju, see kõik üle puistatud toormoosi, shokolaadi ja tuhksuhkruga. Sellised kuninglikud koogikesed.
 
Mis on Teie lemmik jook?
Meil juuakse palju mulliga vett, mahla, õnneks on maal memm kust saab kodus tehtud mahla. Piima juuakse meelsasti.
 
Kui Te telekas olete, kas siis enne saadet sööte midagi erilist ka?
Ma ei söö enne saadet. Ärkan 4.30 ja siis organism magab veel. Ta kohe kuidagi ei taha midagi süüa, eks ma siis ei hakka unimütsi vägisi toitma ka. Teen endale kruusiga kaasa ühe tee. See on selline ühesugune- kibuvitsatee, sidruni ja meega. Mulle meeldib ka kuum piim meega, aga sellega on see häda, et sellele tuleb kile peale kui seisab ja kui ma sealt termoskruusist kogemata selle kile saan, siis see ei ole pehmelt öeldes hea.
 
Kas sööte mõnikord ka hamburgereid?
Burgereid me sööme küll. Enamjaolt kodus tehtud, aga mis seal salata, mulle ja tüdrukutele meeldib väga mõnikord McDonaldsis käia, juba selle lõhna pärast, mis seal on.
 
Kas Teil on mõni lihtne ning hea retsept, mida soovitaksite meie portaalis väikestele kokkadele?
Üks lihtne ja hea on valge šokolaadi kook. See on imelihtne ja ma pole näinud kedagi, kellele see ei maitseks
 
VALGE ŠOKOLAADI KOOK
2/3 PAKKI DIGESTIVE KÜPSISEID
70 G VÕID
2 VÄIKEST VÕI ÜKS SUUR PAKK VAHUKOORT
1 KOHUPIIMATORU
300 G VALGET ŠOKOLAADI
 
Purusta kolmveerand pakki Digestive küpsiseid, paar tükki võid ära ka süüa. Tegelikult võid kõik ülejäänud ära süüa, sest mis neist ikka seista lasta.
Sulata umbes 70 grammi võid. Seda on hea arvestada, sest margariini pakil on iga 50-grammi peal kriipsuke, võta siis 50-grammist veidi rohkem.
Sega sulavõi ja küpsisepuru kokku ning pane see lahtikäivasse vormi koogipõhjaks.
Nüüd võta kaks pakki vahukoort (need väiksemad pakid), vahusta ära. Suhkrut ära pane. Kuna suhkrut ei ole, ära mikseri vispleid pärast limpsi, see ei ole hea.
Vahukoorele lisa üks kohupiimapasta toru.
Nüüd sulata ära kolm valget šokolaadi (tegelikult võid sa seda juba varem teha). Need on need 100-grammised. Mitte midagi ei juhtu kui sa kaks ruutu ära sööd, sest kooki sa niipea veel ei saa.
Sega kokku siis vahukoor, kohupiimapasta ja sulanud šokolaad. Kalla segu küpsisepõhjale ja silu kenasti laiali. Nüüd pane kook mõneks tunniks külmkappi
Kerli Dello2
 
KÜSIMUSTELE VASTAS: RAADIO- JA TELEAJAKIRJANIK KERLI DELLO
KÜSIMUSI AITASID ESITADA: MARIEL JA ELIISE
 
TEKSTI TOIMETAS: M.SASKA
 
FOTOD: MARI PUKK (AJAKIRI MARI) JA ERAKOGU
 
MÄRTS 2014